HGS Sorgulama

Hızlı geçiş sistemine bağlı olan araçların otoyol veya köprü geçişlerinde zaman yitirmeden geçmelerini sağlayan ve son derece etkili olduğu gözlenen bu yöntem son yıllardaki başarılı uygulamaları ile göz dolduruyor. HGS yani açılımı ile Hızlı Geçiş Sistemi abone olunarak sağlanan bir kolaylıktır, bunun için ya PTT veya anlaşmalı olan bazı kuruluşlardan destek alınabilir. Bilindiği gibi ülkemizde çok uzun zamandan beri bir çok oto yol ve köprüden geçişler ücretlendirilmiştir. Eskiden bu tarz yol ve köprülerden geçerken araçlar durur, açılmış olan veznelere ödeme yapar, kesilen makbuz alınır ve ardından da yeniden trafiğe çıkılırdı, anlatması bile ne kadar uzun ve zor görüyorsunuz, her araç için harcanan zamana yazık. Bu sistemin zorluğu görülmüş olup daha sonra bazı şeritler OGS adı verilen otomatik geçiş sistemine çevrilmişti. Yine abone olunarak yararlanılabilen bu durum hala devam etmekle birlikte bir çok oto yol ve köprü son sistem modern elektronik cihazlarla donatılarak hızlı geçiş sistemi devreye sokulmuştur. Alınan küçük elektronik bir pul aracın dikiz aynasının hemen üzerine sabitleniyor ve geçilen yolda bulunan bir okuyucu ile araçtan yol parası düşülüyor, bunu yapabilmek için de önce aracın pulu üzerine belli miktarlarda para yüklemesi yapılması gerekiyor tabii. HGS sorgulama da işte bundan sonra oluşmaya başlıyor.

Hızlı Geçiş

Anlaşmalı kuruluş veya PTT lere gidilere abone olunduktan sonra geçiş yapılacak yolda her zaman ücret ödenmesi için gerekli miktarlarda yüklemenin yapılması şarttır, yoksa aracınızda yeterli bakiye olmazsa ceza alabilirsiniz. Abone olup da aldığınız pulun üzerinde kaç liralık geçiş hakkınızın yani bakiyenizin kaldığını ise online olarak HGS sorgulama ile öğrenmeniz mümkün. İnternette bu konu için açılmış olan internet siteleri var, sorgulama için bunlardan birini seçerek üye olmanız ve size verilen şifre ile siteye giriş yapmanız lazımdır. Üyelik aldıktan sonra e-Devlet şifreniz ile girip sizi sitenin yönlendirmesine izin vermeli ve hızlı geçiş için pulunuzda bakiye olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer yeterli paranız varsa ve o gün ücretli bir yol geçişi yapacaksanız sıkıntı yok demektir, ama paranız kalmamışsa o zaman hemen yükleme yaparak sorunu halletmeniz gerekir, yoksa ücretli yoldan geçemez veya inat edip de geçerseniz ceza yemeniz kaçınılmaz demektir.

HGS Bakiye Sorgulama

Çok büyük kolaylıkla teknolojinin gelişmesi ile hayatımızı renklendirmekte ve konforlu hale getirmektedir, bunun sayısız seçeneklerini burada saymak istemiyoruz, bizim konumuz hızlı geçiş sistemi ve yapılması gereken bakiye sormaktır. HGS Sorgulama her abonenin basit bir şekilde yapabileceği bir işlemdir. Yolda problem yaşamaktansa bunu internetin bağlı olduğu her yerden akıllı telefonunuzla bile yapabilirsiniz, online işlemlerin ne kadar çabuk ve kolay olduğunu artık öğrendik ve bu da aynen bu tarz bir işlemdir. Diyelim ki sorgulama yaptınız ve bir de gördünüz ki yola çıkacak kadar bakiyeniz kalmamış, hemen ziyaret etmekte olduğunuz aynı site üzerinden yükleme işlemleri bölümünü seçerek dilediğiniz kadar para yüklemesi yapabilirsiniz. Yapılacak bu uygulamalar için sizlerden tek kuruş komisyon alınmadığını da bilmelisiniz, bunları hepsi ücretsizdir ve büyük bir rahatlıktır. Geçişlerde sorun yaşamamak için HGS sorgulamayı sık, sık yapmalısınız, zaten inanıyoruz ki bir kez alışınca ve ne kadar kolay olduğunu anlayınca aklınıza geldikçe bunu yapmaya başlayacaksınız. Gerekli bakiyeniz yoksa sizi 7 gün için borçlandıracaklar ve siz bu süre içinde yüklemeyi yapmazsanız da hanenize yazılan borç, alacağınız cezaya dönüştürülecektir.

HGS Bakiye Sorgulama için Tıklayınız!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir